ОТВАРАЊЕ ДОКУМЕНТАРНЕ ИЗЛОЖБЕ „СИМБОЛИ СЕЋАЊА” ПОВОДОМ ДАНА ПОБЕДЕ

0

У фоајеу Културног центра у Јагодини постављена је документарна изложба под називом „Симболи сећања” поводом Дана победе 9. маја. Изложба је посвећена Црвеној армији и њеним меморијалима – руским гробљима на тлу бивше Југославије, а посетиоци ће моћи да виде и део Совјетских ратних пропагандних плаката. Изложбу је приредио Историјски архив „Средње Поморавље” из Јагодине и биће отворена од 8. до 22. маја.

Изложбу су посетили потпредседник Јединствене Србије и члан Градског већа Јагодине задужен за привреду, инвестиције и финансије Далибор Марковиц Палма, министар саветник у Амбасади Русије Александар Конанихин као и руска и српска деца која су данас у оквиру обележавања Дана победе против фашизма симболицно средјивала Руско гробље у Јагодини.

ПОСТАВИ ОДГОВОР

Молимо Вас унесите коментар!
Молимо Вас унесите ваше име!